Instagram Facebook

ASICS doporučení na správné oblečení pro běh

Tak už to začalo, registrace proběhla úspěšně a je třeba začít makat. Není čas ztrácet čas.


Vy jste odhodlány, trenérky jsou připraveny s plánem a motivací, no a holky z ASICS, vám poradí, jak se co nejlépe obléct a obout na tréninky, aby se vám běhalo, jak nejlépe a nejpohodlněji to půjde, ale také abyste svému tělu poskytly ty nejlepší podmínky pro efektivní regeneraci a prevenci případného zranění. Vy si můžete užívat běh a o to ostatní se postará ASICS, od hlavy k patě.

Kde se vzalo ASICS sound mind, sound body
ASICS není žádným nováčkem v běžecké branži. Anima Sana In Corpore Sano (zdravý duch ve zdravém těle) nás provází již od roku 1949, kdy po 2. sv.v., pan Kihachiro Onitsuka chtěl přispět k dobru japonské zlomené společnosti, chtěl něco změnit k lepšímu. Uvědomoval si, jaké pozitivní účinky má sport nejen na tělo ale i mysl. ASICS byl tehdy pouze myšlenkou, vizí, přáním, které pan Onitsuka svou vytrvalostí a odhodláním, vírou ve své poslání, krůček po krůčku proměnil ve společnost známou po celém světě. Nyní, o více než 70 let pozdějí, ASICS není jen výrobcem špičkových sportovních produktů, ale i společnost, která se věnuje výzkumu v oblasti mentálního zdraví a pozitivního vlivu sportu na mysl a tuto myšlenku vyrtvale šíří. ASICS má obrovsku hnací sílu vpřed, protože ho žene touha neustále se zlepšovat, a odhodlání vytvářet společnost se zdravým tělem i duchem. A mě je ctí vám představit modely, které jsme pro vás po pečlivém uvážení vybraly, a doufám, že i vy zažijete pocit ASICS:). Jdeme na to.

 

Od hlavy do pasu:


1.1.     Sportovní podprsenky:


Podporu našich předností je třeba dobře vybrat. Pohodlí při běhu je věc celistvá a začíná už výběrem vhodného spodního prádla. Pro některé může sportovní podprsenka být někdy opravdovým oříškem. Funkční, stabilní, vizuálně přitažlivá... správny výběr a velikost vám ušetří jak prsa tak odřeniny kolem žeber. Tak se na to podívejme.

Pro ženy, které potřebují větší oporu máme řešení, a je jím ASICS ACCELERATE. Maximálně vás podrží, chrání při vibracím z dopadů při běhu a drobná výstuž prsa krásně tvaruje. Navíc je vyrobena z lehkého savého materiálu a udrží vás v pohodlí po celý běh.

 

1.2.    Funkční spodní vrstva:

Při tréninku je důležité zůstat v optimálním teple. Od ledna do dubna může být počasí diametrálně rozdílné a tak jako vždy, je dobré mít možnosti. Všechny níže uvedená trička mají reflexní prvek a díky své funkčnosti mohou být použita jako spodní vrstva pod bundu, nebo vrchní vrstva když k tomu budou optimální podnební podmínky (relativně malý vítr a sucho).

 

Pro milovnice „bezešvů" je ASICS RACE SEAMLESS jasnou volbou. Omezuje odírání, je vyroben z kvalitního prodyšného úpletu a má příjemnou délku až do půlky hýždí. Tento top
je pružný a příjemný na dotek i na tělo. Dostupný i s krátkým rukávem.
Na opravdu chladné dny je potřeba se obléci, ale stále je třeba počítat s tím, že se při tr8éninku zapotíte. Proto je dobré to nepřehnat. Ideální volbou je tričko s nákrčníkem ASICS WOOL, který vás ze začátku udrží v teple ale nákrčník se dá stáhnout, když se zahřejete. Také otvory na palce jsou šikovnou vychytávkou, pokud si nechcete brát vyloženě rukavice. No a do třetice je tu ideální volba jak pro teplejší dny, tak pro ženy, které mají rady pocit, že na sobě skoro nic nemají. ASICS RUNKOYO je lehké nicnevážící tričko vyrobené ze savého materiálu, který vám dá pocit lehkosti, volnosti a svobody, a zároveň účinně odvede pot.

 

1.3.    Vrchní vrstva:
Vrstvení je základ. V zimě je důležité mít možnost si něco svléci když už se opravdu potíme, a když zas trochu vychladneme, obléci. A jako vždy, je dobré mít volby podle aktuálního stavu počasí a mysli jako vždy má pro vás ASICS několik možností obsahující reflexní prvky pro vaše bezpečí.

 

Pokud vás zaujalo tričko ASICS RUNKOYO, pak tato vesta ASICS RUNKOYO, jak už název napovídá, je ideálním doplňkem. Vesta je navržena tak, aby vás udržela v teple díky izolační výplni. Je větru a vodě odolná a zároveň je stále lehoučká, takže dále můžete běžet s pocitem volnosti, lehkosti a svobody. Kombinovat se samozřejmě dá i s jinými funkčními tričky. Fantasii se meze nekladou. Venku sněží. Vypadá to krásně, a vám se tak moc chce jít si zaběhat do čerstvého prašanu, vypláznout jazyk jak v dětství a nechat si na něm pár těch vloček roztát. Co si jen ale vzít na sebe... ASICS WINTER ACCELERATE je váš ideální společník na zimní hrátky. Je to bunda s kapucí s kšiltem a s prodlouženou zadní částí, která má úzký střih, takže se v ní pořád můžete cítit pohyblivě. Je sychravo, trochu fouká, trochu prší, vás to samozřejmě neodradí, protože, jak se říká v Norsku, není špatného počasí, jen špatného oblečení. A tam o tom něco musí vědět. Berete bundu s kapucí ASICS FUJITRAIL a vyrážíte ven. Díky svému ventilačnímu systému vás bunda udrží v suchu a tak je ideálním parťákem na celý trénink. Má standardní střih a tak působí uvolněně. Její materiál je tak jemný na dotek a na tělo, že si dáte ještě pár kilometrů navíc, abyste si ji užily.

 

2.    Od pasu ke kotníkům


Nohy by taky měly zůstat v teple. Při běhu je důležité, aby vás nic neomezovalo v rozsahu pohybu a vy byste mohla běžet jako laňka. Ideální volbou jdou legíny. Příjemně obepínají, mají minimální odpor vzduchu a jsou nadupané technologiemi. Tak pojďme na to. Uvedené legíny jsou vybaveny reflexními prvky pro vaše bezpečí.

 

Královnou mezi legínami jsou rozhodně ASICS METARUN. Tyto legíny vyvinuté Institutem Sportovních Věd v Kobe jsou absolutní jedičkou a to nejen díky svému tajemnému černo-šedému designu, který opticky nohy tvaruje, ale hlavě díky kompresním zónám umístěným v oblasti lýtek, stehen a hýždí, které obepínají vaše svaly a klouby, snižují vibrace při běhu, tím šetří vaši energii, a ještě to dobře vypadá. Stačí už jen dodat, že komprese pomáhá lymfatickému systému a podporuje regeneraci. Také máme rády teplo. Někdy prostě je ten večer, přijdeme domů z práce, venku tak nějak sychravo, trochu poprchává, jsme trochu unavené a většina z nás by nejradši zůstala u kamen. Ale to přece ne, blíží se NoMen Run a měly bysme přece makat. Kdyby tak jen byly legíny, co by byly pohodlné, zateplené, skoro až útulné a přesto funkční...
Půjde se makat, protože máme legíny ASICS WINTER RUN! Tyto legíny ochránkyně mají 3 vrstvy soft shell panelů na přední straně, které vás zaručeně udrží v teple. A kdyby vás to běhaní přece jen zahřálo do teploty podobné krbovým kamnům, zipy u kotníků poslouží jako dodatečná ventilace.
A do třetice, někdy se prostě taky chceme trochu rozjařit, rozzářit a ucítít pár těch pohledů a úsměvů z okolí. A pro tento moment, když se cítíte tak, že to chcete vyjádřit jasnou, veselou a energizující barvou, jsou tu legíny ASICS RUNKOYO, inspirované sluncem zalitým Tokyem. Mají trochu vyšší pas zajištěný šňůrkou s popisem SOUND MIND SOUND BODY připomínající, že běhání je o pocitu a stavu mysli, o radosti a zdraví těla a ducha.

 

Pokračujte ve čtení, dozvíte se, jak si vybrat správné boty.

 

/Zdroj ASICS/

 

Hlavní partneři


Top4Running ASICSPartneři

Top4Running

Velká Bíteš

Produktoví partneři


Bjež

Řemeslná pekárna Jindřichov

RAJEC

Sonberk

TUC

FIGARO

Sebamed

Beauty made easy

Burgit

Fem fresh

Sanctuary SPA

Halls

OREO

Milka

 

Institucionální partneři / Mediální partneři


Nové Město na Moravě

Velkobitešsko

Kraj Vysočina

Jihomoravský kraj

Svět běhu

HiTRÁDi VYSOČina

 


   Copyright © 2018

NoMen Run - Instagram NoMen Run - Facebook