Instagram Facebook

Jak dopadl sedmý NoMen Run?

 

Na start běžecké štafety pro baby se nám v sobotu 23. 4. 2022 postavilo 120 týmů. Překonali jsme tak rekord z roku 2016, kdy závod běželo 116 dámských skupinek. Opět jsme obdivovali vaši vynalézavost ve vymýšlení názvů -  vyběhly třeba Macandy, tým Splašené kuny běhají po lesích nebo Mimoň běží. Děkujeme za krásnou atmosféru holkám ze Slovenska, které přivezly hned 4 týmy. Na 88 kilometrů dlouhé kopcovité trase z Vysočina Arény do Velké Bíteše běžely maximálně čtyřčlenné týmy. Sedmý ročník NoMen Run měl nakonec tradiční vítězky – tým Run&Mum, který štafetu vyhrává už od prvního ročníku. Závod dokončila i sólo běžkyně Mirka Ježková a Tatranky, které se na trase střídaly ve dvou.

 

 

 

 

Trasa závodu se klikatila z Vysočina Arény přes předávková místa ve Studnici, Velkých Janovicích, Víru, Štěpánově, Smrčku, Habří a Borovníku až do Velké Bíteše. Nejlépe se s náročnou trasou popasoval jihomoravský tým Run&Mum, který letos dorazil do cíle v čase 7:06:25. „Na startu nám bylo jasné, že to bude boj, protože soupeřky nasadily velice kvalitní běžkyně. Držely s námi tempo až do šestého úseku, ale v posledních dvou jsme měly více sil,“ uvedla RunMumka Lucie Vaculová. Na druhém místě doběhly Maminky v běhu, kterým se čipová časomíra zastavila na hodnotě 7:27:58. Pomyslný bronz brala další stálice ve startovním poli – DrTi tým – s časem 7:30:56.

 

Hrdinkou se stala Mirka Ježková, plzeňská běžkyně startující pod názvem Bodlina. Vyběhla z Nového Města v 6:00 a 88 kilometrů zdolala za 14:00:55. „Bolelo to, ale když už jsi na šestém úseku, tak prostě nechceš vzdát,“ uvedla hned po doběhu. Ocenění zaslouží i tým Tatranky složený z Evy Škvařilové a Reginy Vošterové. V rámci NoMen Run si tak odběhly poctivý maratón v terénu a ještě kousek. Zvládly to v čase 9:54:16.

 

Závod doprovázelo ideální běžecké počasí s teplotami kolem pěti stupňů ráno a 15 odpoledne. „Nakonec bylo krásně, ale po úterním sněhu a pátečním dešti jsme měly trochu strach,“ přiznala hlavní organizátorka Květa Látalová s tím, že nakonec se tento ročník stal jedním z nejpohodovějších. Děkujeme všem, kdo jste běžely, i celému týmu organizátorů, který se staral o komfort závodnic.

 

NoMen Run s číslem 8 se vám naplánujeme opět za rok, a to v sobotu 22. dubna 2023.


CELKOVÉ VÝSLEDKY NOMEN RUN 2022

1.

RUN&MUM

7:06:25

2.

Maminky v běhu

7:27:58

3.

DrTi tým

7:30:56

sólo

Mirka Ježková

14:00:55

dvojtým

Tatranky

9:54:16

 

Hlavní partneři


Top4Running ASICSPartneři

Top4Running

Velká Bíteš

Produktoví partneři


Bjež

Řemeslná pekárna Jindřichov

RAJEC

Sonberk

TUC

FIGARO

Sebamed

Beauty made easy

Burgit

Fem fresh

Sanctuary SPA

Halls

OREO

Milka

 

Institucionální partneři / Mediální partneři


Nové Město na Moravě

Velkobitešsko

Kraj Vysočina

Jihomoravský kraj

Svět běhu

HiTRÁDi VYSOČina

 


   Copyright © 2018

NoMen Run - Instagram NoMen Run - Facebook