Instagram Facebook

Jak dopadl sedmý NoMen Run?

 

Na start běžecké štafety pro baby se nám v sobotu 23. 4. 2022 postavilo 120 týmů. Překonali jsme tak rekord z roku 2016, kdy závod běželo 116 dámských skupinek. Opět jsme obdivovali vaši vynalézavost ve vymýšlení názvů -  vyběhly třeba Macandy, tým Splašené kuny běhají po lesích nebo Mimoň běží. Děkujeme za krásnou atmosféru holkám ze Slovenska, které přivezly hned 4 týmy. Na 88 kilometrů dlouhé kopcovité trase z Vysočina Arény do Velké Bíteše běžely maximálně čtyřčlenné týmy. Sedmý ročník NoMen Run měl nakonec tradiční vítězky – tým Run&Mum, který štafetu vyhrává už od prvního ročníku. Závod dokončila i sólo běžkyně Mirka Ježková a Tatranky, které se na trase střídaly ve dvou.

 

 

 

 

Trasa závodu se klikatila z Vysočina Arény přes předávková místa ve Studnici, Velkých Janovicích, Víru, Štěpánově, Smrčku, Habří a Borovníku až do Velké Bíteše. Nejlépe se s náročnou trasou popasoval jihomoravský tým Run&Mum, který letos dorazil do cíle v čase 7:06:25. „Na startu nám bylo jasné, že to bude boj, protože soupeřky nasadily velice kvalitní běžkyně. Držely s námi tempo až do šestého úseku, ale v posledních dvou jsme měly více sil,“ uvedla RunMumka Lucie Vaculová. Na druhém místě doběhly Maminky v běhu, kterým se čipová časomíra zastavila na hodnotě 7:27:58. Pomyslný bronz brala další stálice ve startovním poli – DrTi tým – s časem 7:30:56.

 

Hrdinkou se stala Mirka Ježková, plzeňská běžkyně startující pod názvem Bodlina. Vyběhla z Nového Města v 6:00 a 88 kilometrů zdolala za 14:00:55. „Bolelo to, ale když už jsi na šestém úseku, tak prostě nechceš vzdát,“ uvedla hned po doběhu. Ocenění zaslouží i tým Tatranky složený z Evy Škvařilové a Reginy Vošterové. V rámci NoMen Run si tak odběhly poctivý maratón v terénu a ještě kousek. Zvládly to v čase 9:54:16.

 

Závod doprovázelo ideální běžecké počasí s teplotami kolem pěti stupňů ráno a 15 odpoledne. „Nakonec bylo krásně, ale po úterním sněhu a pátečním dešti jsme měly trochu strach,“ přiznala hlavní organizátorka Květa Látalová s tím, že nakonec se tento ročník stal jedním z nejpohodovějších. Děkujeme všem, kdo jste běžely, i celému týmu organizátorů, který se staral o komfort závodnic.

 

NoMen Run s číslem 8 se vám naplánujeme opět za rok, a to v sobotu 22. dubna 2023.


CELKOVÉ VÝSLEDKY NOMEN RUN 2022

1.

RUN&MUM

7:06:25

2.

Maminky v běhu

7:27:58

3.

DrTi tým

7:30:56

sólo

Mirka Ježková

14:00:55

dvojtým

Tatranky

9:54:16

 

Generální partner


FERRMONT, a.s.


Hlavní partneři


ENVI-PUR, s.r.o.

MPC System, společnost s r.o.

Top4Running ASICS

Partneři


Top4Running

Compeed

Batiste

Ben a Anna

Lesy ČR

Řemeslná pekárna Jindřichov

RAJEC

Sonberk

SADY STARÝ LÍSKOVEC

Farma Ráječek

Manufaktura

Institucionální partneři / Mediální partneři


Velká Bíteš

Nové Město na Moravě

Velkobitešsko

Kraj Vysočina

Jihomoravský kraj

Svět běhu

HiTRÁDi VYSOČina

 


   Copyright © 2018

NoMen Run - Instagram NoMen Run - Facebook